1960s 1960s

Mrs Margaret Bithell née Cook (BIO63)
Mrs Tessa Haddon née Norton (ENG63)
Mrs Georgie Hardie née Seddon (ENG63)
Mrs Jenny Knight née Martin (ENG63)
Mrs Rosemary Pitkeathley née Todd / Lickfold (SOC63)
Mrs Angie Wilson née Butterworth (BIO63) and Professor Michael Wilson (BIO63)
Professor Michael Wilson (BIO63) and Mrs Angie Wilson née Butterworth (BIO63)
Miss Frances King (SOC64)
Ms Anne Kingston (BIO64)
Dr Edward Lunt (CHE64)
Mr George Malcolm (EAS64)
Mr Kristofer Milne (EAS64)
Mrs Gill Reid née Letchford (CHE64)
Mr Christopher Reynolds (EAS64)
Mr Rob Cornford (EAS65)
Mr Donald Fry (EAS65)
Mr Martin Goffe (EAS65)
Mr Ronald Hecht (SOC65)
Mr Philip Ingram (BIO65)
Mrs Ginny James née Pratten (BIO65)
Mr Alan McCormack (MAP65)
Mr John Milnes (CHE65) and Mrs Anne Milnes née Sykes (EAS64)
Dr Lee Palmer (BIO65)
Mrs Jennifer Rice née Jenkinson (SOC65)
Mrs Maggie Smith née Thomson (BIO65)
Mr Dave Vickers (BIO65)
Mr Eric Benton (EUR66)
Mr Christopher Bramley (SOC66)
Mr Paul Bullamore (BIO66)
Mr Guy Collister (SOC66)
Mr Lionel Firlott (SOC66)
Mr Nick Harrison (SOC66)
Mrs Jennifer Hobbs née Wardell (MAP66)
Mr Alan Lees (SOC66)
Mr Paul Marchant (EAS66)
Mrs Dorothea Proffitt née Imrie (SOC66)
Mr Wynford Purchon (CHE66)
Mr John Rose (BIO66)
Ms Hilary Sunman (SOC66)
Mr Alan Townsend (SOC66)
Mrs Harriet Tupper née Morgan/Sackur (AHM66)
Mrs Yvonne Windsor née Taylor (BIO66)
Mr David Wise (SOC66)
Mrs Julia Carter née Lee (EUR67) and Mr Barry Carter (MAP67)
Mr Winston Cleggett (SOC67)
Mrs Julia Davison née Buck (EUR67) and Mr Martin Davison (EUR67)
Dr Mary Franklin née Franklin (EUR67)
Sir Robert Fulton (SOC67) and Lady Midge Fulton née Free (SOC69)
Mr David Harston (SOC67)
Mr Hugo Hodge (EAS67) and Miss Deborah Tyler (EUR67)
Mr Martin Hughes (SOC67)
Lady Fiona Mynors née Reindorp (EAS67)
Mr John Nicholls (SOC67)
Mr Phillip Purdy (SOC67)
Mrs Susan Quarmby née Morrell (BIO67)
Mr Kevin Quinn (MAP67)
Dr Sinclair Rogers (EAS67)
Mr Michael Ryan (EAS67)
Mr George Scott (EUR67)
Mr John Thornicroft (BIO67)
Dr Alan Tonge (CHE67)
His Honour Judge David Wood (EAS67)
Mr Edward Bailey (ENV68)
Ms Hilary Bullman (BIO68) and Mr Michael Hudson (BIO68)
Mr Richard Comley (EUR68)
Mr Bob Couper (BIO68)
Mr Bill Fargent (ENV68)
Mr Nigel Fawkes (AHM68)
Mr Tim Gauntlett (SOC68)
Mr Rob Jones (EUR68)
Mr Stephen Oakes (CHE68)
Mrs Vicki Ponsford née Claydon (EUR68)
Mrs Dee Sandham née Dickson (ENV68)
Dr John Scott (CHE68)
Mr Phillip Simons (EUR68)
Ms Susan Widgery née Widgery (AHM68)
Mr David Bent (BIO69)
Mrs Patricia Bland née Moss (MAP69)
Mrs Barbara Carter née Flatman (BIO69)
Mr Peter Davenport (AHM69)
Mr Steve Griggs (EUR69)
Mrs Josephine Hinnigan née Ash (EAS69)
Mr Paul Hunt (CHE69)
Miss Shirley Huntington (MAP69)
Mr Philip Randall (SOC69)
Dr Phil Rosenthal (CHE69)
Mr Robert Thraves (EUR69)
Mr Brian Town (EUR69)
 

1980s 1980s

Mrs Joanna Barker née Green (SOC80)
Mr Christopher Beasley (DEV80)
Mr Robin Bolton (ENV80)(d.)
Mr Alan Bullimore (EAS80)
Mr Shaun Bullock (CHE80)
Mrs Rosalyn Burgess née Doggett (SOC80)
Mr Michael Dawson (LAW80) and Ms Deborah Sacks (MAP82)
Mrs Bev Dear née Hornsey (EUR80)
Mrs Catherine Doe née Douglas (EAS80)
Mr Michael Duncan (SOC80)
Mrs Kate Evans née Campbell (BIO80)
Mrs Fiona Gilbank née Hands (ENV80)
Mr Rajiv Gupta (SYS80)
Mrs Helen Hill née Sharrocks (EUR80)
Dr Gweneth Nneji née Mensah (BIO80)
Mr Neil Pitman (SYS80)
Mrs Heather Rawson née Lond (EUR80)
Mrs Carole Stone née Wilson (EUR80)
Canon Sally Theakston (ENV80)
Mr David Thompson (DEV80)
Dr Trevor Wignall (BIO80)
Mr Anthony Woolley (EAS80)
Mr Timothy Wye (MAP80)
Ms Kitty Inglis (EUR81)
Mr Richard Innocent (SOC81)
Mr Andrew Jones (CHE81)
Mr Christopher Mealing (DEV81)
Mr Ian Mitchell (EUR81) and Mrs Beverley Mitchell née Knight (MAP81)
Mr Shaun Pinchbeck (LAW81)
Mr Peter Rowe (MAP81)
Mr Mayur Shah (MAP81)
Mr James Small (SOC81)
Mrs Karin Stone née Fisher (EUR81)
Mr David Thompson (SOC81)
Miss Philippa Thorpe (EDU81)
Mrs Judy Wiles (EDU81)
Mrs Joan Ball née Reid (SOC82)
Mrs Catherine Bury née Bailey (EAS82) and Mr Clive Bury (CHE81)
Mr Paul Clutton (EAS82)
Dr David Davies (MAP82)
Mrs Vicky Dearing née Flach (CHE82)
Mr Jim Harding (EAS82)
Ms Liz Smith (MUS82)
Mr David Walpole (MAP83) & Mrs Caron Walpole (EUR82)
Mr David Woods (BIO82)
Miss Josian Andrew (AHM83)
Mr Mark Carman (MAP83)
Mrs Julie Dean née Myers (ENV83) and Mr Philip Dean (SOC83)
Ms Naomi Kosten (EAS83)
Ms Julie Light (SOC83)
Mr Jonathan Mardall (DEV83)
Miss Julie McBride (SOC83)
Mr Michael Morgan (SOC83)
Mr Harrison Ozanne (DEV83)
Mr Allan Peacock (SOC83)
Mr Ken Pocock (AHM83)
Mr David Roberts (EAS83)
Mr Howard Sayer (SYS83)
Mr Max Thompson (ENV83)(d.)
Dr Geoff Townsend (ENV83)
Mrs Beryl Amis (EDU84)
Mr Peter Cook (MAP84)
Dr Shelagh Crafer née Maingay (BIO84)
Ms Kathy Despicht (SOC84)
Mr Ian Dollimore (SOC84)
Dr Simon Halle-Smith (CHE84)
Ms Liz Harrap (SOC84)
Mrs Maureen Leveton (EDU84)
Miss Ann Northover (SOC84)
Mr John O'Sullivan (SOC84)
Mr Roger Paul (AHM84) and Mrs Rebecca Paul née Tooth (EDU84)
Mr Mark Phillips (DEV84)
Mrs Rosalind Pugh née Murray (EAS84)
Mr Jeremy Sanderson (SOC84)
Mrs Daphne Schiller née Widdecombe (EAS84)
Mrs Sue White née Pether (ENV84)
Miss Rose Boyle (EAS85) and Mr Steven Morley (SOC85)
Mrs Gill Dawson née Hoyle (AHM85)
Miss Sarah Drummond (AHM85)
Mr Richard Hodgetts (SYS85)
Ms Diane Ingledew née Oldham (EDU85)
Mr Hugo Judd (ENV85)
Mrs Samantha Michaelson-Yeates née Smith (ENV85) and Mr Julian Michaelson-Yeates (SYS85)
Dr Ian Palotai (CHE85)
Mr Stuart Beard (EUR86) and Ms Clare Draper (SWK93)
Dr Mark Cox (CHE86) and Dr Emanuela Cox née Pantano (MAP90)
Dr Margaret Gullan-Whur née Austin (SOC86)
Mr John Hull (EDU86)
Mr Mark Nightingale (MAP86)
Mr Mark Saunders (SOC86)
Mrs Vicky Scott née Pope (AHM86)
Mr Trevor Smith (MAP86)
Ms Carole Trone (EAS86) and Mr John Johnson III (EAS86)
Mr Christopher Yardley (EAS86)
Mrs Joanne Cohen née Phillips (EAS87)
Mr Ian McNicol (SOC87)
Mr Richard Scholfield (ENV87)
Dr Goksan Erdogan (SYS88)
Mr Christophe Halcrow (DEV88)
Miss Vivienne Lee (SOC88) and Mr Joshua Bailey (EAS88)
Mr Sikesh Manek (SOC88)
Mrs Marjorie Rhodes née Andrews (AHM88)
Mr Nicholas Skerry (SOC88)
Mr David Sutherland (MAP88)
Miss Claire Tuton (LAW88)
Mr Peter Burman (EDU89)
Mrs Amanda Crees née Palfrey (CHE89)
Mr Desmond Eason (EAS89)(d.)
Professor Stuart Gibb (ENV89)
Mr Paul Glennon (EUR89)
Mrs Zoe Mair née Brown (EDU89)
Mr Bob Shaw (ENV89)
Mr Gareth Tennant (EAS89)
Mr Ian Wakeling (SYS89)
 

2000s 2000s

Mr Daniel Brown (MGT00)
Miss Jenny Castle (MGT00)
Miss Donna Clarke (LAW00)
Mrs Helen Donovan née Cleather (EAS00)
Dr Katherine Eames (ENV00) and Dr Neil Jennings (ENV04)
Miss Lindsay Edwards (SYS00)
Mr James Gilbert (HIS00)
Mr Paul Goodrum (LAW00) and Mr Gareth Ledsham (LAW97)
Mr Adam Gordon (ART00)
Mr Louis Hobbs (LAW00)
Mrs Pat Holtom née Jeffery (DEV00)
Mr Colin Jackson (SWK00)
Ms Hilary MacDonald (SOC00)
Miss Eleanor Marshall (SOC00)
Mr Paul Martin (SOC00) and Mrs Charlotte Martin née Howe (OPT00)
Mrs Joy Murphy (CCE00)
Mr Jonathan Symes (SOC00)
Miss Jennifer Whittlesea (SYS00)
Ms Becky Baker (DEV01)
Mr Mark Courtier (SOC01)
Mr Neil Ferris (EAS01)
Ms Gillian Kingsland (EAS01)
Mrs Jennifer Manser née Shevlin (MGT01)
Ms Elaine McKinna (EDU01)
Mr Laurie Mercer (CMP01)
Mrs Catherine Musson (NAM01)
Mrs Chanel Oswick née Chanel (EDU01)
Mr Sean Perry (LAW01)
Mr James Thompson (EAS01) and Mrs Rosie Thompson née Hill (SOC01)
Mr Kristian Tizzard (LAW01)
Mr Patrick West (MGT01)
Dr Stuart Alder (MTH02)
Dr Caroline Barratt (DEV02)
Miss Donna Boam (PSI02)
Ms Clare Currie (ART02)
Mr Andrew Forth (PSI02)
Ms Roshana Gammampila (LAW02)
Ms Jocelyn Hutt (FTV02)
Dr Rajeev Jeevananthan (MED02) and Mrs Kerry Jeevananthan née Wood (MED02)
Mrs Tristan Johson (NAM02)
Miss Joanne Luce (EDU02)
Mr Olatunde Odediran (MGT02)
Mr Simon Oldham (PSI02) and Miss Marcia Calvino Garcia (HIS02)
Miss Harriet Pile (AMS02)
Mr Matthew Redwood (SWK02)
Miss Anna Seaman (ENV02)
Mrs Joanna Shenstone (NAM02)
Mr Gareth Simkins (ENV02) and Miss Anna Orridge (EAS03)
Miss Jennifer Storey (LAW02)
Mr Howard Tidman (NAM02)
Mrs Jane Warren (LIT02)
Mr Richard Abrams (ENV03)
Miss Rowena Boddington (AMS03)
Ms Louise Cox (HIS03)
Ms Sally Davenport (LAW03)
Mr David Hopkinson (MGT03)
Mr Paul Humphreys (CMP03)
Mr Richard Hutchinson (NAM03)
Miss Meera Lodhia née Lodhia (PHA03)
Mr Kevin Loudon (MED03)
Dr Beatrice Lyons (MED03)
Mrs Michelle Noray-Samuel (SWK03)
Mrs Katie Pallant née Dawson (EDU03)
Mr Gary Pinner (PSI03)
Mrs Marguerite Ross (CCE03)(d.)
Mr Sherif Salaam (PHA03)
Miss Heather Taylor (AHP03)
Mrs Helen Walsham (LAW03)
Miss Katie Alderman (AHP04)
Mrs Irene Allen (LAW04)
Mr David Biggins (FTV04)
Mr James Burrough (HIS04)
Mr Mark Comlay (ENV04)
Dr Matthew Cotton (ENV04)
Miss Thalia Galloway (ENV04)
Mr Adam Honeysett-Watts (PSI04)
Miss Rebecca Lewis (AHP04)
Mr Norman Maciver (MED04)
Dr Stefan Mann (BIO04)
Mrs Daniella Mantle (NAM04)
Mr Timothy Maytom (AMS04)
Miss Sophie Myers (MTH04)
Ms Kate Parrinder (LIT04)
Ms Deborah Reeder (NAM04)
Mrs Alison Reynolds (AHP04)
Mrs Laura Shaanika née Isaacs (NBS04)
Mr Matthew Tucker (PHI04)
Mr Kanishka Wattage (BIO04)
Mr Mark Webster-Smith (BIO04)
Mr Alexander Allen (AMS05)
Miss Nia Cherrett (DEV05)
Mr Andrew Disney (LLT05)
Mr William Downing (AMS05)
Ms Rebecca Ellery (PHI05)
Mr Glenn Hitchcock (CMP05)
Miss Charlotte Jenner (LAW05)
Mr Gareth Jones (ENV05)
Mr Nicholas Karanicholas (ECO05)
Mr Christopher Keene (ENV05)
Dr Melanie Kennedy (FTV05)
Mr Andrew Leitch (DRA05)
Ms Susan Mathewson (EDU05)
Mr Colm Mckeown (DEV05)
Miss Astra Rudling (AMS05)
Miss Katie Sajnog (LAW05)
Mrs Sally Saunders (LAW05)
Dr Denis Skelly (BIO05)
Mr Nick Walker (ART05)
Mr Glen Watts (ENV05)
Mr Michael Amherst (LIT06)
Mr James Barton (LAW06)
Miss Catherine Burwood (ENV06)
Mr Jon Clark (HIS06)
Mr Jeffrey Compton (ENV06)
Mr Edmund Conyard (HIS06)
Miss Fritha Crosby (AHP06)
Mrs Hannah Eades (PHA06)
Ms Imogen Gowar (ART06)
Mr Matthew Havers (SWP06)
Mr Daniel Keates (EDU06)
Miss Emma Kinch (HIS06)
Ms Sarah Moll (EDU06)
Ms Nicola Riches née Richards (CCE06)
Mrs Christine Somerville (SWK06)
Mr Andrew Towers (LIT06)
Ms Rebecca Whitaker (LIT06)
Ms Trina Worden (PSI06)
Miss Claire Baldock (ENV07) and Mr Oliver Holland (HIS07)
Miss Toni Bladon (AHP07)
Miss Alice Brunt (ART07)
Miss Samantha Burton (BIO07)
Mr Liam Clarke (LAW07)
Mr Mark Davidson (CMP07)
Mr Simon Deplancke (PSI07)
Mr Craig Dewis (ENV07) and Miss Selina Young (LIT07)
Mr Andrew Dixon (ENV07)
Mrs Deirdre Farmer (NAM07)
Mr Nicholas Gammer (LAW07) and Ms Jude Gammer (HUM10)
Miss Yvette Garland (HIS07)
Miss Katie Gooda (AHP07)
Mr Robert Hambrook (SWP07)
Mr Dominic Henderson (MUS07)
Miss Laura Hitter (MTH07)
Mr John Kazer (NBS07)
Miss Julia Mallett (SCI07)
Mr James Mower (LCS07)
Miss Laura Reading (MTH07)
Dr Frederic Shearer (HIS07)
Mr Jack Swain (LIT07)
Mr Samuel Taylor (CMP07)
Miss Emily Ward (HIS07)
Mr Joe Wright (LIT07)
Mr Ayorinde Akinwumi (NBS08)
Mr Charles Ashford (PSI08)
Mr Robert Bristow (MTH08)
Miss Jaime Brown (PHI08)
Dr Tim Burnett (ECO08)
Mr Steven Camp (ECO08)
Miss Lauren Chandler (PHI08)
Miss Rosalyn Davies (ART08)
Mr Richard De-Heer (MED08)
Mr Jonathon Hacking (CMP08)
Mr Vaughn Highfield (HIS08)
Miss Chloe Johnson (ENV08)
Mr David Kelly (HIS08)
Mr Peter Kerr (NSC08)
Mr Anuj Kirpal (NBS08)
Mr Aaron Kok (MTH08)
Mr Joe Levell (AMS08)
Miss Stephanie Lewis (MTH08)
Mrs Linda Mcfarlane née Fox (EDU08)
Miss Paige McQuillan (HIS08)
Mr Alex Nisbet (HIS08)
Mr Andrew Pearce (ECO08)
Mr Theodore Penty (HIS08)
Miss Cheri Percy (LCS08)
Mr Aaron Porter (PSI08)
Miss Belinda Robins (SWP08)
Miss Elizabeth Robinson (CHE08)
Miss Rebecca Talbot (ENV08) and Mr Paul Drew (PSI08)
Mr Reginald Thomas (CHE08)
Mr Ketan Varma (PHA08)
Mr Duncan Vicat-Brown (HIS08)
Mr Jamie Warden (HIS08)
Dr Hannah Wells (BIO08) and Mr Thomas Howson (ENV11)
Mr Oliver Wolffe (PHI08)
Ms Jennifer Wong (LIT08)
Mr Simon Ball (ENV09)
Mr Oliver Broad (CMP09)
Mr Thomas Day (BIO09)
Mr Mark Douglas (ENV09)
Mr David Ellis (NBS09) and Mrs Carol Ellis (OPT95)
Miss Sarah Erskine (NBS09)
Mr Stuart Fallas (PSI09)
Miss Sara Fry (LDC09)
Mr Ewan Gadsden (NBS09)
Mr Waseem George (NBS09)
Miss Anna Gillespie (NBS09)
Miss Hannah Goran (LDC09)
Mr Jonny Griffiths (MTH09)
Dr Sophie Halliday (AMS09)
Mr Ferdinand Ley (PSI09)
Miss Barbara Likulunga (LAW09)
Mr Tom Livesey (ENV09)
Miss Shannon Lynch (BIO09)
Mr Giles May (BIO09)
Mrs Juliet Mungai-Kimani (PHA09)
Mr Daniel Pirozzolo (ECO09)
Miss Lydia Proudman (AHP09)
Dr Victoria Rangeley-Wilson (LIT09)
Miss Caroline Roberts (NSC09)
Mr Gurdas Sually (HIS09)
Miss Joanne Vessey (PHA09)
Mr Josh Whelan (ECO09)
Mrs Kirsty Wilmot (BIO09)
 

Friendship Circle - Friends of UEA Friendship Circle - Friends of UEA

Ms Veronica Base-Gould and Mr John Gould (CHE70)
Miss Sian Compton
Ms Mollie Goodyear
Mrs Joyce Griffin
Professor Peter Spufford
Mrs Paula Stavri
Professor Howard Temperley
Mr Gordon Tilsley (d.)
Mr Robert Toynton
Dr Howard Van Pelt and Mrs Jennifer Van Pelt (EUR89)
The Savings Guru Ltd
 

1970s 1970s

Mr Marcus Baldwin (ENV70)
Mr Keith Croydon (EUR70)
Mrs Sue Easton née Carruthers (ENV70)
Mrs Lynda Edwards née Smith (EUR70)
Ms Prudence Fletcher (EUR70)
Mr Tony Jacobs (SOC70)
Lord John Kimberley (CHE70)
Miss Jocelyn Sacker (EUR70)
Dr Jeremy Schonfield (EUR70)
Mr Steve Williams (ENV70)
Mr Graham Wright (EAS70) and Mrs Deborah Wright née Barnard (EAS74)
Dr Teresa Belton née Stutz (AHM71)
Mrs Fiona Bliss née Campbell (MAP71)
Dr Sheelagh Bowker née Macaulay (CHE71)
Mr Dave Charlton (MAP71)
Mr Michael Habbeshaw (SOC71)(d.)
Mrs Anne-Marie Lovatt née Kelsted (EUR71)
Dr Peter Mallott (BIO71)
Mr Robert Shield (BIO71)
Mr William Smith (EAS71)
Dr Jan-Robert Tanner (CHE71)
Mrs Belinda Thomson née Greaves (EUR71)
Mr Jeffrey West (AHM73) & Mrs Jane West (AHM71)
Mr Mike Cross (MAP72) and Mrs Janina Cross née Szczepaniak (MAP72)
Dr Steven Daggitt (BIO72)
Mr Geoffrey Griffiths (AHM72)
Mrs Vanessa Hall née Cargill (EAS72)
Dr David Holdup (CHE72)
Mrs Sue Holdup née Orbell (SOC72)
Dr Martin Howard (CHE72)
Dr Steve Hubbard (MAP72)
Mrs Sarah Rhodes née Rickard (EUR72)
Dr Glenn Rikowski (SOC72) and Mrs Ruth Rikowski née Turney (SOC74)
Dr David Sharp (EAS72)
Mr Greg Steddy (EUR72)
Mr Bob Bates (SOC73) and Ms Tania Parker (EUR75)
Mr Peter Dean (ENV73)
Mr Peter Desmond (SOC73)
Mrs Jane Evans née Cobley (EUR73)
Mr Andrew Graham (ENV73)
Ms Elaine Johnson née Hall (ENV73)
Mrs Jane Kaill née Isard (EAS73)
Mrs Lynda MacKenzie née Crust (EAS73)
Mrs Judith Masters née Williamson (EUR73)
Mr Michael Sargent (SOC73)
Mr Mark Seal (EUR73)
Mrs Rosemary Smith née Clifton (MAP73)
Mrs Linda Taylor née Cooper (MAP73) and Mr Martin Taylor (CHE72)
Mr Jonathan Ward (BIO73) and Mrs Lesley Ward née Pringle (BIO73)
Mrs Audrey Winterbottom née Street (BIO73) and Mr Stuart Winterbottom (SOC73)
Ms Elizabeth Algar (EAS74)
Mr Alan Astin (EUR74)
Mr Colin Bielckus (CHE74)
Mr Peter Brown (ENV74)
Mr Mark Casserley (EAS74)
Mr Richard Hart (SOC74)
Mr Gary Heard (CHE74)
Mrs Amanda Karpinski née Plowden-Wardlaw/Chappel (AHM74)
Miss Ann McCann (SOC74)
Dr Julian Metcalfe (BIO74)
Dr Graeme Peirson (BIO74)
Mr Charles Underwood (DEV74)
Mrs Heather Williams née Bamfield (DEV74)
Mrs Sarah Blackett-Ord née Rendall (AHM75)
Dr Julian Eastwood (BIO75)
Ms Jane Everitt (EUR75)
Ms Jane Luscombe née Luscombe (ENV75)
Mrs Gillian McCallum née Youell (EUR75)
Mr Bernard McLennan (CHE75)
Mrs Judy Mills née Baldwin (BIO75)
Mr Dave Mytton (ENV75)
Mrs Ann Pollard née Langlois (EAS75)
Mrs Gill Poole née Dawson (EUR75)
Ms Penelope Ratcliffe (SOC75)
Mr Brian Samuels (ENV75)
Ms Steph Simpson (EAS75)
Miss Heather Skinner (CHE75)
Mr Kevin Sturdy (ENV75)
Mr Mike Whiteoak (EUR75)
Reverend Linda Williams née White (EUR75)
Mr Wilfred Adams (MAP76)
Mr John Bell (ENV76)
Mr Kim Buckle (SOC76)
Mr Bob Clifford (CHE76)
Mr Chris Hewitt (EUR76)
Mrs Benita Hide (EUR76)
Mrs Denise Homer née Parker (EUR76)
Mrs Barbara Howarth née Anderson (BIO76)
Dr Chris Hutchison (EAS76)
Mr Roger Lang (SOC76)
Mr Andy Lovett (ENV76) and Mrs Gwyneth Lovett née Daniel (ENV76)
Professor Nigel Norris (ARE76) and Dr Jill Robinson (MED09)
Mrs Liz Pollard née Langdon (SOC76)
Mr Andy Scott (ENV76)
Mr Ray Thomas (SOC76)
Mr David Worsfold (SOC76)
Mr Steve Bowen (BIO77)
Mr Barry Breary (EUR77)
Mr David Castor (ENV77)
Mrs Fiona Coverdale née Shotter (ENV77)
Mr Jamie Cramp (EAS77)
Mr Nick Hodges (BIO77)
Mr Paul Hollow (LAW77) and Mrs Linda Hollow née Brownjohn (EAS77)
Mrs Christina Keith née Green (AHM77)
Mr Paul Martin (EAS77)
Mr Alan Messett (EAS78) & Mrs Alison Messett (EAS77)
Mr Alastair Mitchell (EAS77)
Mr Paul Moss (SYS77)
Mr Geoff Penrice (MAP77)
Mr Nigel Reed (SOC77)
Mr Gary Statham (SOC77)
Mr Kenneth Toye (ARE77)
Mrs Celia Turner née Carr (EUR77)
Dr Ian Warhurst (BIO77)
Mrs Sarah Allan née Chamberlain (EAS78)
Mrs Jane Crarer née Fletcher (EAS78)
Mr Richard Ellwood (AHM78)
Dr Jeremy Hawkes (BIO78)
Dr David Martin (BIO78)
Mr Michael Moore (ENV78)
Mrs Elaine Reilly née Johnson (EAS78)
Ms Sue Tomlinson (EUR78)
Mr Ian Appleyard (EUR79)
Mr Jerry Cave (SOC79)
Mr Terry Edwards (MUS79)
Miss Ann Hopkins (ENV79)
Mr Vic Hopkins (LAW79)
Mr Marc Milford (SOC79)
Mr Mark Symons (LAW79)
Mr David Thorniley (EAS79)
Mrs Penny Tranter née Barr (ENV79) and Professor Martyn Tranter (ENV75)
 

1990s 1990s

Miss Suzanne Ansell (EUR90)
Dr Nick Bradshaw (BIO90) and Mrs Claire Bradshaw née Wilkins (EDU95)
Miss Gloria Chinery (SOC90)
Mrs Julie Cowell née Winchester (SOC90) and Dr Ben Cowell (SOC90)
Mr Anthony Dyer (MTH90) and Mrs Jeanette Dyer née Ritter (BIO90)
Dr Johnny Halsall (BIO90)
Mr Simon Jump (EAS90)
Mr Phill Kerr (SYS90)
Mrs Susan Lansdowne née Worman (EUR90)
Mrs Emma Moore née Robson (MTH90)
Mrs Deidre Porter née Wilson (EDU90)
Miss Joanna Snelling (EAS90)
Mr Neil Wiffen (EAS90)
Mr David Brown (SOC91)
Mr John Garrett (SOC91)
Mrs Margaret Malt (OPT91)
Mr Philip Shaw (ENV91)
Mr James Wood (EUR91)
Mr John Bishop (EDU92)(d.)
Mrs Sophie Court née Slater (ART92)
Mrs Joanna Culme-Seymour née Miller (SOC92)
Mr Humphrey Hammond-Chambers-Borgnis  (EDU92) and Mrs Jennie Borgnis (LAW96)
Ms Claudine Hilton née Bertram (LAW92)
Mr Daryl Hopla (SYS92)
Mrs Susan Margarson née Young (EDU92)
Mr Jim McDonald (EUR92) and Miss Clare Wechsler (EAS94)
Dr Charlotte Pascoe née Hearnshaw (PHY92)
Mrs Heather Ross née Back (OPT92)
Mrs Sarah Stephenson née Beddow (ENV92)
Mr Dermot Sugrue (ENV92)
Mr Christopher Taylor (LAW92)
Mr Robert Carlin (CHE93)
Mr Timothy Gill (SOC93)
Mr Stephen Holland (MGT93)
Mrs Susan Holland (HIS93)
Mr Mark James (MGT93)
Mr Mark Johnston (HIS93)
Mr Ifor Michael (MUS93)
Mr Alex Oldman (PHY93) and Mrs Karen Oldman née Read (CHE93)
Mr Stephen Powell (SYS93)
Mr Samuel Read (CHE93)
Dr Sarah Salih (EAS93)
Mr David Viner (SYS93)
Mr Adrian Watson (SYS93)
Mr Femi Awosile (CHE94)
Mr Daniel Bannister (ENV94)
Mr Graeme Carruth (EUR94)
Mrs Valerie Crewdson née Owens (SOC94)
Mr Andrew Daniels (ART94)
Mr Jonathan Denby (MGT94) and Mrs Louise Denby née Barrett (MGT95)
Mrs Rachel Emberson (NAM94)
Mr Mark Foden (LAW94)
Mr Alex Gee (EUR94)
Ms Nina Hilton (ART94)
Ms Lisa Hutchison (MGT94)
Mr Christopher Pallet (HIS94)
Mr Jim Perkins (SOC94)
Mr Robert Plimmer (DEV94)
Mr Matthew Redding (LAW94) and Miss Helen Vaux (EAS94)
Miss Susan Shutes (DEV94)
Mr Jon Treby (MTH94)
Ms Iona Wakely (SOC94)
Mr Chris Weeks (HIS94)
Miss Vanessa Whitcombe née Blackwell (BIO94)
Mr Ben Addison (EUR95)
Mr Iain Atherton (DEV95) and Mrs Julie Atherton née Burton (DEV96)
Dr Sonny Aung (HPP95)
Mr Daniel Barnes (HIS95)
Miss Kathryn Caley (SOC95)
Mr John Dady (MTH95)
Dr Sheila Dargan (BIO95)
Mr Stewart Fay (SYS95)
Mr Nigel Gore (LAW95)(d.)
Mr Kenneth Herbert (SYS95)
Mrs Naomi Jones née Wiggett (OPT95)
Mr Benjamin Kenny (BIO95) and Mrs Debora Cangiano (SOC95)
Mrs Ruth Loades (NAM95)
Mr Hannu Mikkola (LAW95) and Miss Ashveni Thathiah (LAW95)
Mrs Deborah Miller (EDU95)
Miss Sally Pearson (EUR95)
Mrs Carolyn Phillips (OPT95)
Miss Tash Sabbah (MGT95)
Mr Russell Turner (MTH95)
Mr Andy York (SYS95) & Mrs Caroline York (OPT95)
Mr Steve Brownett-Gale (HIS96)
Ms Cathy Carey née Stevens (EAS96) and Mr Christopher Carey (SOC96)
Mr Andrew Cole (SYS96)
Mr Steven Esdale (MTH96)
Mr Nicholas Glenister (CHE96)
Mrs Jane Green née Norris (EDU96)
Mr Michael Hurley (MED96)
Ms Amy Kingswell (LAW96)
Ms Madeleine Langford-Allen (EAS96)
Dr Henry McIntyre (ENV96)
Mrs Sally Muir (SOC96) and Mr Colin Muir (EDU85)
Miss Nikki Murphy (LLT96)
Mrs Mary Pandya (NAM96)
Mrs Sally Rundell (EDU96)
Mr Roger Sayer (SOC96)
Mr Omer Simjee (LAW96)
Mrs Gillian Trickett (HIS96)
Mrs Sally Willmott née Purser (LAW96) and Mr Julian Willmott (SYS97)
Mrs Florence Worley née Walker (LLT96)
Mr Gavin Bain (BIO97)
Mr Simon Cook (HIS97)
Miss Clare Geary (LLT97)
Mrs Hannah Grimley née Broome (EDU97)
Miss Emma Gulseven (EAS97)
Ms Ramona Herdman (EAS97)
Mr Andrew Hickley (HIS97)
Mr Alan Kerr (SOC97)
Mrs Claire Nicholls née Stacey (DEV97)
Ms June Roberts (SOC97)
Mr Mark Slade (SOC97)
Mr Nicholas Barrett (LLT98)
Mr Peter Bates (ENV98)
Mr Noel Butler (SYS98)
Ms Sarah Campbell (LLT98)
Mrs Sarah Cook (EDU98)
Miss Chloe Doherty (EAS98)
Dr Robert Knee (EDU98)
Mr Gavin Pugh (SYS98)
Dr Alex Sinclair (CHE98)
Mr Oliver Wright (EAS98)
Mrs Gillian Barwick (HIS99)
Mr Gautam Chawla (LAW99) and Mrs Catherine Chawla née Davidi (EAS99)
Mr Robert Crowden (EAS99)
Mrs Lesley Evans (EDU99)
Miss Frances Grant (SOC99)
Mr Nick Hills (SYS99)
Mr Neil Milton (EAS99)
Mr Thomas Wake (SYS99)
Miss Sarah Webber née Willett (HIS99)
Mrs Kay Wilcox (ENV99)
 

2010s 2010s

Mr Alex Acott (BIO10)
Mr Johnathan Beechey (CMP10)
Ms Sandra Browne (HIS10)
Mr Charlie Dagworthy (LAW10)
Mr Lloyd Denvir-Parry (AMS10)
Miss Nadia El-Sebai (ART10) and Mr Sayed Mansoor Jalal (DEV10)
Miss Joanna Farnan (MED10)
Mr Alex Feuchtwanger (DEV10)
Mr William Gibbs (CMP10)
Mr Ben Greenstone (HIS10)
Miss Danielle Hamilton (AMS10)
Mr Alexander Hoss (ENV10)
Mr Lewis Jaffa (ECO10)
Miss Shruti Jain (BIO10)
Mr Benjamin Jarmin (ENV10)
Mr Lee Johnson (LDC10)
Mr Oliver Lee (ECO10)
Mr Kaize Lin (PSI10)
Mr Chein Low (NAT10)
Miss Natasha Milburn (DEV10)
Mr Obafemi Odele (NBS10)
Mr Oliver Pearson (AMS10)
Miss Amy Shaw (RSC10)
Dr Elizabeth Shedden (CHE10)
Mr Roy Sholay (EDU10)
Mrs Judith Spalding (HSC10)
Mr Jack Coleman (LDC11)
Mr Ryan Cornick (HIS11)
Miss Jenny Davies (PSI11)
Miss Lois Dawe (HIS11)
Mr Chris Durrant (ENV11)
Dr Tim Ellison (BIO11)
Miss Emily Fuller (HIS11)
Miss Sarah Gledhill (ENV11)
Miss Hannah Godfrey-Ward (HSC11)
Mr Stuart Harder (BIO11)
Miss Lorna Heap (LDC11)
Mr Mohamed Kamileen (BIO11)
Mr Ben Kinsella (FTM11)
Ms Miranda Langford (AMA11)
Miss Jeanette Lydon (PSI11)
Dr Gregory Mckay (MTH11)
Mr Jack Merrington (DEV11)
Mr Sean Pearce (PHI11)
Mr Thomas Percy (HIS11)
Mr Abdoukarim Sanneh (DEV11)
Mr Thomas Southerden (ENV11)
Miss Laura Stafford-Smith (LAW11)
Miss Timea Suli (PSI11)
Mr Nyasha Taruvinga (LAW11)
Miss Hayley Taylor (HIS11)
Mr Daniel Todd (MED11)
Mr James Van Roose (CMP11)
Mr Edward Walker (PSI11)
Miss Charlie Webber (HIS11)
Mr Toseef Akhter (PHA12)
Dr Fariba Alamgir (DEV12)
Miss Ellie Barry (NBS12)
Mr Samuel Bodkin (HSC12)
Dr Alexander Calderwood (BIO12)
Ms Margarida Ferreira Lopes (LAW12)
Mrs Tanya Hardy née Corbett (MED12)
Mr Chris Harfield (CHE12)
Mrs Anita Hargreaves (MED12)
Mr Piers Harrison-Reid (HSC12)
Mr Jake Montanarini (FTM12)
Miss Ella O'Brien (PPL12)
Mx Robert Sinclair (BIO12)
Miss Laura Taylor (BIO12)
Ms Joanna Thompson (LDC12)
Mr Will Beazley (ENV13)
Miss Chantelle Cohen (PPL13)
Mr Neil Coppin (CMP13)
Dr Ksenia Frolova (AMA13)
Miss Rebecca Paice (HSC13)
Miss Barbara Ashby (PPL14)
Mr Frederick Corbett (HIS14)
Miss Alison Craggs (ENV14)
Miss Laura Gosling (EDU14)
Ms Sarah Johnston (CMP14)
Mrs Rachel Read (LDC14)
Mr Thomas Reynolds (BIO14)
Miss Ayoola Sobowale (ECO14)
Miss Pamela Furness (HSC15)
Ms Myroslava Halibey (NBS15)
Mrs Alena Mizinova (DEV15)
Mr Benjamin Pinsent (AMA15)
Miss Mattie Richetto (AMA15)
Miss Rachael Grant (DEV16)
Mr Taine Hodgson (PPL16)
Mr Paul Ryan (PPL16)